Русский | Українська

КАТАЛОГ

Лабораторне обладнання

Демонстраційне обладнання

Додаткове обладнання

Комплект ФМ

Установка лабораторна ФМ-15 "Уніфілярний підвіс"

Опис

Установка призначена для дослідження крутильних коливань і вимірювання моменту інерції тіл складної форми, а також для визначення швидкості польоту “кулі” методом крутильного балістичного маятника. Установка дозволяє визначити період коливання і моменту інерції крутильного маятника, момент інерції тіл складної форми, швидкість польоту “кулі”.

Установка являє собою жорстку металічну рамку, яка підвішена на двох натягнутих сталевих дротах, закріплених у верхньому і нижньому кронштейні, і таким чином мають одну степінь свободи. На рамці можуть встановлюватися тіла різної форми, які кріпляться за допомогою балки. Балка переміщується по напрямним і кріпляться за допомогою гвинтів. На верхній нерухомій балці рамки розташовані два стержня для установки циліндричних вантажів. Крім того в рамці передбачені отвори для встановлення мішені. Кронштейни закріплені на стійці, яка встановлена на основі. Крім того, на стійці кріпиться кронштейн з платформою, на якій нанесена шкала для відліку кута повороту рамки, на якій нанесена шкала для відліку кута повороту рамки, електромагніт - для фіксації рамки в початковий момент експерименту, фотодатчик і пусковий механізм “кулі”.

Живлення електромагніта і фотодатчика, а також відлік часу і кількості коливань рамки проводиться за допомогою блока електронного ФМ-1/1 (входить в склад установки).

Основні технічні характеристики

Кількість досліджуваних зразків, шт. 3
Розміри зразків, мм 48х48х48
40х40х70
30х50х70
Діаметр дроту підвісу, мм 0,6±0,2
Ціна поділки шкали відліку кутових переміщень, град. 1±0,1
Кількість "куль" різної маси, шт. 2
Кількість пружин спускового пристрою, шт 2
Вимірювання інтервалів часу здійснюється в діапазоні, с. 0,01...99,99
Живлення установки здійснюється від мережі змінного струму 220В, 50Гц
Потужність споживання, ВА не більше 50
Габаритні розміри, мм, не більше 360х210х600
Маса, кг, не більше 10

Фотографії

Уніфілярний підвіс. Визначення моменту інерції. ФМ-15 Уніфілярний підвіс. Визначення моменту інерції. ФМ-15 Уніфілярний підвіс. Визначення моменту інерції. ФМ-15 Уніфілярний підвіс. Визначення моменту інерції. ФМ-15 Уніфілярний підвіс. Визначення моменту інерції. ФМ-15 Уніфілярний підвіс. Визначення швидкості кулі. ФМ-15

Відео