Русский | Українська

КАТАЛОГ

Лабораторне обладнання

Демонстраційне обладнання

Додаткове обладнання

Комплект ФДЭ

Установка демонстраційна ФДЭ-011М "Конденсатор універсальний розсувний. Досліди по електростатиці"

Опис

Установка забезпечує наочну демонстрацію залежності електричної ємності плоского конденсатора від відстані між його пластинами, від площі пластин і від діелектричної проникності діелектрика, що знаходиться між пластинами, також забезпечується демонстрація роботи дзвінка Франкліна і руху електропровідної кульки в електростатичному полі.

Установка складається з дзвінка Франкліна і розсувного конденсатора.

Дзвінок Франкліна складається з трьох металевих чашок-дзвінків, розташованих на одній висоті, причому центральна чашка кріпитися на діелектричної стійці, а крайні чашки - на струмопровідних стійках електрично замкнутих один з одним через струмопровідний штатив. Т-подібний струмопровідний кронштейн призначений для підвішування двох металевих дробинок. При наведенні заряду на дробинки і центральній чашці, дробинки відштовхуються від центральної чашки і вдаряються в крайні. При ударі дробинок про крайнім чашкам їх заряд змінюється, і під дією сили тяжіння і кулонівської сили вони повертаються до центральної чашки, де знову відбувається перезарядження дробинок і т. д.

Конденсатор складається з двох металевих пластин, закріплених на діелектричних стійках, що встановлюються на лаві в рейтері. Стійки можуть встановлюватися в рейтері на різній висоті для зміни площі перекриття між пластинами. Рейтери можна переміщати по лаві для вимірювання відстані між пластинами. Крім того в комплект входить діелектрична пластина.

Для демонстрації руху провідної кульки в електростатичному полі на пластинах конденсатора передбачені отвори для установки планки, по якій катається кулька.

Живлення здійснюється від високовольтного джерела живлення напругою 30 кВ або від електрофорної машини.

Примітка: джерело живлення поставляється за окремою заявкою.

Основні технічні характеристики

Габаритні розміри моделі конденсатора, мм, не більше 500х230х540
Габаритні розміри дзвінка Франкліна, мм, не більше 220х220х500
Маса, кг, не більше 10

Фотографії

Досліди по електростатиці. ФДЭ-011м Конденсатор розсувний. ФДЭ-011м Конденсатор розсувний. ФДЭ-011м Конденсатор розсувний. ФДЭ-011м