Русский | Українська

КАТАЛОГ

Лабораторне обладнання

Демонстраційне обладнання

Додаткове обладнання

Комплект ФПЭ

Установка для вивчення електростатичного поля методом моделювання ФПЭ-31

Опис

Установка призначена для проведення лабораторних робіт з курсу “Електрика і магнетизм”. Установка дозволяє вивчити метод моделювання електростатичного поля і дослідити електростатичні поля заряджених тіл, характеристики електростатичного поля.

Установка складається з об’єкта дослідження і пристрою вимірювального.

Об’єкт дослідження являє собою піддон, на якому встановлюється ванна з закріпленими на ній електродами, і система переміщення зонду.

Принцип дії установки полягає в дослідженні електростатичного поля методом електролітичної ванни. Електроди занурюють у ванну заповнену слабкопровідну рідину (водопровідна вода). Між електродами створюється різниця потенціалів и за допомогою зонду компенсаційним методом визначаються потенціали різних точок. Лінії струму і розподілення потенціалу в слабкопровідній рідині будуть збігатися з силовими лініями і розподіленням потенціалу в статичному поля між тими ж електродами.

На електроди подають напругу змінного струму, так як при постійному струмі відбувається електроліз і виникає поляризаційна ЕРС.

Пристрій вимірювальний виробляє напругу змінного струму частотою 50 Гц, яка підключається до електродів, а також регульована напруга для встановлення потенціалу зонда. Крім того джерело живлення вимірює і відображає амплітуду напруги, яка подається на електроди і різницю потенціалів між зондом і опорним потенціалом.

Основні технічні характеристики

Амплітуда напруги змінного струму, В, не менше 7
Межі вимірювання амплітуди напруги змінного струму, В 9,99
Похибка вимірювання напруги, %, не більше 5 ± 2 од. мол. розр.
Тип електроліту Водопровідна вода
Живлення установки здійснюється від мережі змінного струму 220В, 50Гц
Потужність споживання, ВА не більше 20
Габаритні розміри пристрою вимірювального, мм, не більше 250х80х330
Габаритні розміри об’єкта дослідження, мм, не більше 470х570х120
Загальна маса, кг, не більше: 8

Фотографії

Моделювання електричного поля. ФПЭ-31