Русский | Українська

КАТАЛОГ

Лабораторне обладнання

Демонстраційне обладнання

Додаткове обладнання

Вимірювачі

Спектрометр навчальний СУ-1

Опис

Спектрометр призначений для дослідження спектрів випромінювання і поглинання та визначення відповідних їм довжинам хвиль у видимому діапазоні. Спектрометр може застосовуватися в якості спектрального апарату в установці для вивчення спектру атома водню ФПК-09.

Принцип дії полягає у розкладанні спостережуваного випромінювання в лінійчатий спектр і вимірюванні довжин хвиль спостережуваних спектральних ліній.

Спектрометр складається з коліматора, диспергуючого елемента і зорової труби.

У фокальній площини об'єктива коліматора встановлена змінна вхідна щілина постійної ширини. В якості диспергуючого елемента в спектрометрі застосована дифракційна ґратка. Сканування спектру здійснюється поворотом ґратки навколо осі. Поворот здійснюється за допомогою мікрометричного гвинта. Показання шкали мікрометричного гвинта відповідають певному значенню довжини хвилі. Дифраговане випромінювання направляється на зорову трубу, яка складається з об'єктива і окуляра. У фокальній площини об'єктива зорової труби розміщена вихідна змінна щілина, призначена для більш точного визначення довжини хвилі.

Для градуювання спектрометра в комплект поставки входять два джерела випромінювання з відомим спектром (ртуть і неон). Для градуювання спектрометра можна застосувати, також, джерело живлення з набором спектральних трубок ШПЛ-19.

Основні технічні характеристики

Робочий діапазон довжин хвиль, нм 400..700
Фокусні відстані об’єктивів зорової труби та коліматора, мм 90
Роздільна здатність об'єктива зорової труби, кутових с 3,8
Кількість штрихів дифракційної ґратки, 1/мм 1200
Розмір заштрихованої області, мм 50х50
Величина оберненої лінійної дисперсії, нм/мм 24
Габаритні розміри спектрометра, мм, не більше 250х150х270
Маса спектрометра, кг, не більше 5

Фотографії

Фотографія СУ-1