Русский | Українська

КАТАЛОГ

Лабораторне обладнання

Демонстраційне обладнання

Додаткове обладнання

Комплект ФДСВ

Модель абсолютно чорного тіла ФДСВ-07

Опис

Установка призначена для демонстрації абсолютно чорного тіла і закону Кірхгофа для світлового випромінювання в аудиторії при читанні лекцій по розділу "Квантова фізика. Будова речовини" курсу "Фізика".

Модель являє собою сферичну порожнину, зовні пофарбовану в чорний, а зсередини - в білий кольори. На поверхні порожнини є отвір, за допомогою якого можна продемонструвати, що внутрішня поверхня порожнини пофарбована у білий колір. Для полегшення цієї демонстрації всередині сфери встановлена малогабаритна лампочка розжарювання, яка дозволяє засвітити внутрішню поверхню порожнини при недостатньому зовнішньому освітленні.

Отвір може закриватися одною з сторін засувки з отворами малого діаметру (менше 0,1 діаметра порожнини), яка вставляється в передбачені для цього пази. Зовнішнє випромінювання, що проникає через отвір в засувці, падає на стінки порожнини, частково поглинається ними, частково розсіюється або відбивається, знову потрапляє на стінки. Внаслідок малих розмірів отвору в засувці промінь зазнає багаторазові відбиття і майже все світло будь-якої частоти поглинається повністю. Таким чином, при висвітленні зовні отвір на засувці буде виділятися своєю чорнотою як на білому так і на чорному тлі освітленої засувки.

Основні технічні характеристики

Живлення установки здійснюється від мережі змінного струму 220В, 50Гц
Потужність споживання, ВА не більше 20
Габаритні розміри, мм, не більше 450х450х650
Маса, кг, не більше 4

Фотографії

Модель абсолютно чорного тіла. ФДСВ-07